Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 22:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
a ps nic som do clankov nemenil........... a ziaden nereklamoval....
len sa ti nelubilo ze niekomu radim ze kludne moze zletovat rozne baterky ale musia mat rovnaku kapacitu a parametre..... na znacke nezalezi
to sa ti nelubilo


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 23:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
helbo píše:
a ps nic som do clankov nemenil........... a ziaden nereklamoval....
len sa ti nelubilo ze niekomu radim ze kludne moze zletovat rozne baterky ale musia mat rovnaku kapacitu a parametre..... na znacke nezalezi
to sa ti nelubilo



Přesně tak. Protože je to pěkná ptákovina. V packu musí být accu naprosto stejného typu, stejně staré a se stejným počtem stejných cyklů. A nejlépe ze stejné výrobní série. Jinak tě jednoho dne vypečou.

Nediv se, že některé tvé rady neberu, protože velmi často nejsou seriozní, ale "babské". No a ty zase nemůžes strávit to, že to co podmíněně a částečně funguje tobě, jiní zavrhnou, protože to není dostatečně spolehlivé a zralé k tomu, aby takové řešení mohlo být s čistým svědomím doporučeno všem.

Ale to nemá smysl řešit tu. Většinu lidí takové plky nezajímají. Přijeď sem: http://www.mojehobby.cz/diskuze/anketa. ... idforum=10 a poplkáme http://zd.wwwcity.cz/DovolenaModelCity/ http://zd.wwwcity.cz/ModelCity050902/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 23:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
zdzd píše:
helbo píše:
a ps nic som do clankov nemenil........... a ziaden nereklamoval....
len sa ti nelubilo ze niekomu radim ze kludne moze zletovat rozne baterky ale musia mat rovnaku kapacitu a parametre..... na znacke nezalezi
to sa ti nelubilo



Přesně tak. A to je pěkná ptákovina. V packu musí být accu naprosto stejného typu, stejně staré a se stejným počtem stejných cyklů. A nejlépe ze stejné výrobní série. Jinak tě jednoho dne vypečou.

Nediv se, že některé tvé rady neberu, protože velmi často nejsou seriozní, ale "babské". No a ty zase nemůžes strávit to, že to co podmíněně a částečně funguje tobě, jiní zavrhnou, protože to není dostatečně spolehlivé a zralé k tomu, aby takové řešení mohlo být s čistým svědomím doporučeno všem.[/b]


zd ked su to iba prijmacove baterky v dakom vetroni tak to vobec nevadi.... vravim raz som prisiel do obchodu kupil som 3graupnerky AA a jednu dobijacu som mal doma a pak mi funguje doteraz a lietam s nim vo V2 uz 2 rok a vsetko slape a pack je az na neocakavanie perfekny..... vies a v prijmacovych baterkach (ktore nepohanaju aj motor) to mas jedno lebo nenabijas ich az tak casto, ale kazdy ma ine skusenosti... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 23:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
No právě. Ty jich máš ještě dost málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 23:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
zdzd píše:
No právě. Ty jich máš ještě dost málo.


podla vyzoru vyzeras tak do 40 tak je jasne ze ked modelarcis uz len 15 rokov tak to je dost ja neviem mozno si zacal teraz mozno si zacal v detstve ale neboj co to som si uz preskakal v rcmodelarstve a elektroniky ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2006 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
panove omlouvam se vam, ze vvm zasahuju do diskuze, ale zdzd ty mi pripadnes(nic proti tobe) ze si musis nutne dokazat ze si lepsi nez helbo, nemuzu psat ze nic neradis a tak, protoze by to nebyla pravda..obcas mas dobre odpovedi ze kterych se clovek hodne dozvi, ale obcas mas i nejake kterym se hodne smeju..na tvojich www sem se dival na fotky, mas hodne peknych letadel a dokonce i vrtulnik..ale helbo taky umi postavit pekne letadla, takze bych se moc nevytahoval ze helbo ma malo zkusenosti, nema jich mozna tolik co ty, ale zase tak spatne to s nim neni..tot vse


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 8:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Už jsem nechtěl vůbec reagovat, ale donutili jste mě. Tak tedy poslední příspěvěk v tomto tématu:

Jde především o bezpečnost. Ať to navrhne HELBO, ty, nebo kdokoliv jiný, vždy budu zásadně vystupovat proti bastlům jako kombinace různých článků ve zdrojích, pružinové držáky accu, slepované vrtule a jiným potenciálně nespolehlivým řešením.

Už jsem viděl roztržené vrtule, neovladatelné modely, accu ztracené za letu, havárky na "ono to ještě vydrží" a další chuťovky. Za to, že ti mladší to ještě nestihli nemůžou ani oni, ani já. Ale i oni by měli pochopit, že takovým situacím je třeba předcházet, nikoliv je přivolávat. Nejde totiž jen o majetky, ale také o zdraví.

HOWGH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 17:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
zdzd píše:
Už jsem nechtěl vůbec reagovat, ale donutili jste mě. Tak tedy poslední příspěvěk v tomto tématu:

Jde především o bezpečnost. Ať to navrhne HELBO, ty, nebo kdokoliv jiný, vždy budu zásadně vystupovat proti bastlům jako kombinace různých článků ve zdrojích, pružinové držáky accu, slepované vrtule a jiným potenciálně nespolehlivým řešením.

Už jsem viděl roztržené vrtule, neovladatelné modely, accu ztracené za letu, havárky na "ono to ještě vydrží" a další chuťovky. Za to, že ti mladší to ještě nestihli nemůžou ani oni, ani já. Ale i oni by měli pochopit, že takovým situacím je třeba předcházet, nikoliv je přivolávat. Nejde totiž jen o majetky, ale také o zdraví.

HOWGH


Tak, tak hosi 8) , neni co dodat. Tady musim souhlasit s kazdou vetou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
zdzd píše:
Už jsem nechtěl vůbec reagovat, ale donutili jste mě. Tak tedy poslední příspěvěk v tomto tématu:

Jde především o bezpečnost. Ať to navrhne HELBO, ty, nebo kdokoliv jiný, vždy budu zásadně vystupovat proti bastlům jako kombinace různých článků ve zdrojích, pružinové držáky accu, slepované vrtule a jiným potenciálně nespolehlivým řešením.

Už jsem viděl roztržené vrtule, neovladatelné modely, accu ztracené za letu, havárky na "ono to ještě vydrží" a další chuťovky. Za to, že ti mladší to ještě nestihli nemůžou ani oni, ani já. Ale i oni by měli pochopit, že takovým situacím je třeba předcházet, nikoliv je přivolávat. Nejde totiž jen o majetky, ale také o zdraví.

HOWGH

jasne, mne jenom zarazilo to, jak si psal o helbovi ze ma malo zkusenosti..jenom poznamecka k tem drzakum na baterky..kamos to pouziva uz druhym rokem a zatim bez sebemensi chybicky..baterky da do drzaku, oblepi izolepou aby nemohly vypadnou-dve odletane sezony a bez sebemensiho problemu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 20:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Zase musím: "baterky da do drzaku, oblepi izolepou aby nemohly vypadnout"

To je to nejhorší, co může udělat. Tím zruší i tu ubohou funkci pružin v držáku. Ať děkuje všem svatým, že dosud "přežil" a co nejdříve články spájí. Je to asi dva roky, co mne jeden známý požádal o vyhledání majitele RC modelu nalezeného v polích (accu v držáku, omotané izolepou, ztracený kontakt). Čirou náhodou jsem do hodiny objevil majitele, shodou okolností rovněž známého. Přiznal se mi, že už to byl třetí úlet na vysazení RC (dvakrát model vydržel pronásledovat až do přistání na prázdnou nádrž). Po výměně packu za spájený výpadky přestaly. Nemívá ten tvůj kámoš náhodou občas nějaké rušení?

A problémy s tím jsou i při nabíjení:
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=469714
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=338783


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
problemy s nabijenim nema, pouziva duracelky, coz neni dobry napad.to mu rikam i ja.Vim ze s tim mozna nesouhlasis ale ruseni v zivote nemel, narozdil ode mne..a to pouzivam jenom packy nebo lipoly


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 20:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
zelda píše:
..kamos to pouziva uz druhym rokem a zatim bez sebemensi chybicky..baterky da do drzaku, oblepi izolepou aby nemohly vypadnou-dve odletane sezony a bez sebemensiho problemu...


Tak to bych si risknul dat leda tak do auticka 1:10 (spise jeste mensim) a jeste bych musel vedet, ze po selhani te sady v drzaku, se to auto rozstreli z bezpecnostnich duvodu o barierni zed . To bych si do letadla neliznul dat, ani kdybych nemel celou sezonu litat. Tfuj drzaky jakehokoli typu, pryc s nima z letadel. Do leteckych modelu patri P O U Z E__A K U__S A D Y !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 21:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Mnoho zacinajicich modelaru si totiz mysli, ze je to jenom takove male letadelko, vzdyt to nema ani metr. Jenomze si jiz neuvedomuji, ze ikdyz je to model takto malych rozmeru, tak muze pri sve rychlosti spolecne s vahou modelu pohybujici se kolem 500g napachat neskutecne skody, ktere muzou zacinat nekde s poskozenim ciziho majetku, pres pozar vzniknutym poskezenymi pohonnymi aku, az po nejhorsi pripad tezkeho ublizeni nazdravi . Model totoz neni hracka, muuuuuuuuuuuuuuuze zabiiiiiiiiiiiijet :evil: :evil: :evil: pri flegamitickem uzivani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
U těch klecí jsou největším problémem(pomineme li mechanické provedení)přechodové odpory mezi články a pružnými elementy(a že jich "jenom" u čtyřčlánku je)-tohle u dobře sletovaného packu odpadá.Kdysi jsem používal"kvalitní" držák na baterky od Modely(stříbřené kontakty a celkově masivní provedení) a když jsem nedávno změřil "přechoďáky",tak jsem se zhrozil že jsem to mohl dát do někdy do éra.(taky jsem vždy spadl "na ruce")Dneska jedině dobře sletovaný pack-pak je jedině možnost odejití článku-jinak s "klecmi" nesrovnatelné.Ale je to každýho věc čemu věří. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2006 23:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
zd plietol si tam uz dake somariny ako je lepenie vrtul a dake podobne kraviny s ktorymi nemam nic spolocne.....
dalej ja nepouzivam !!! drziaky na bat je to proti mojmu zdravemu rozumu.
dalej mam pack v ktorom mam 3 graupner AA a jednu dobijaciu bat ktoru som kedysi nasiel na chodniku.... viem ze je to blbost ale slape mi to uz dost dlho a kapacitu si zatial drzia... viem ze medzi baterkami je iny potencial... byva to vacsinou skoro presne preto sa kupuju bat z jednej serie.... beriem do uvahy aj to ze tie 3 graupnerky mozu mat napatie 1,21 na jednu a ta co som nasiel moze mat 1,17 napr viem ze keby to tak je tak nici tie ostatne bat lebo z nich cucia enerfiu a sle sa snazi dostat na taku istu hodnotu ako su tie ostatne.. a uz s nimi lietam asi dva roky vo V2 a slapu v pohode ale beriem do uvahy to ze su rozne a preto nelietam s tym pakom ked je na letisku vela ludi lietam s nim iba ked som sam alebo som tam s kamaratom ktory to nataca..... dalej kamarat pouziva drziak na bat uz asi 5 rokov a stale nic a ziadne rusenia uz som mu vravel asi sto krat nech si to zletuje riadne dokopy... no a este mam dalsi gol ale ten si necham na neskor ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz