Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Ctete papirove casopisy pro RC modelare
Ano, ctu je rad a myslim, ze jsou kvalitni. 48%  48%  [ 21 ]
Sem tam si nejaky koupim. 25%  25%  [ 11 ]
Nectu. Jsou drahe a na webu se toho dozvim vic. 27%  27%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 44
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modelarske casopisy a webove magaziny
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
V jednom threadu zde vznikla zajimava diskuse o tom, zda jsou v Cechach dobre papirove casopisy pro RC modelare a proc.

Co si o tom myslite vy?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Do odpovědí bych doplnil něco ve smyslu - kupuju je, byť jsou některé hodně dobré a některé jsou spíš slabší. Jinak ale obecně jsem rád za každý modelářský časopis o RC, který v češtině vychází. Co mě jediné mrzí je rozdělení RC Revue / RC Cars :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
V diskusi o VA models bylo zmineno, ze cena neodpovida kvalite a jako prikald byl uveden casopis PC World. Zde by se dalo oponovat tim, ze ctenaru pocitacovych casopisu bude asi vice a tudiz lze i vydavat vetsi naklad casopisu.

Na druhou stranu i ja si myslim, ze je co zlepsovat a to na samotnem obsahu. Kuprikaldu me vylozene chybi hodnocene testy. Klasicke hodnoceni modelu. Jeji bodovani v ruznych kategoriich (kvalita zpracovani, letove vlastnosti, cena, narocnost konstrukce) atp. Casopis by mohl udilet ruzna oceneni jako "Tip redakce". Zkratka tak jak to byva v jinych casopisech.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Casopisy uchylne kupuji nyni oba dva , - RCR i RCM. :-) Snad se nikoho nedotknu Hobby mi pripada o nicem, sice levne - ale o nicem.S RCM jsem mel pauzu, protoze tam kdysi bylo moc clanku o soutezich, ktere mne nezajimali. Zrovna clanky o soutezich bych spise hledal na Netu. Co se testu tyce - jsou na to rozporuplne nazory, myslim ze nejsou a nemohou byt zcela objektivni a ja se nimi treba neridim. Jsou vsak zajimave, protoze jsou nejpodrobnejsim popisem - i kdyz trosku subjektivnim o dane stavebnici - produktu. Ja v techto casopisech hledam spise veci z praxe ci seznameni s novymi vyrobky ci trendy.
Kdyz je namatkove porovnam s casopisy z jinych zemi - pripadaji mi ty nase srovnatelne. I kdyz obcas mi pripada ze tam moc ctu o modelech pana sefredaktora :-) Naproti tomu skvele stranky jsou rcgroups.com.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 11:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
Vzduchoplavec píše:
V diskusi o VA models bylo zmineno, ze cena neodpovida kvalite a jako prikald byl uveden casopis PC World. Zde by se dalo oponovat tim, ze ctenaru pocitacovych casopisu bude asi vice a tudiz lze i vydavat vetsi naklad casopisu.

Na druhou stranu i ja si myslim, ze je co zlepsovat a to na samotnem obsahu. Kuprikaldu me vylozene chybi hodnocene testy. Klasicke hodnoceni modelu. Jeji bodovani v ruznych kategoriich (kvalita zpracovani, letove vlastnosti, cena, narocnost konstrukce) atp. Casopis by mohl udilet ruzna oceneni jako "Tip redakce". Zkratka tak jak to byva v jinych casopisech.


Cena časopisu? Já si myslím, že RC revue je docela dobrý a za dobrou cenu. Není to bohužel tak kupované, jako bulváry stylu BLESK apod., které mají až několik mil, výtisků, musí tedy i tým těchto časopisů z něčeho žít. KAždopádně je dobré, že u nás vychází tolik časopisů, vemte si třeba Slovensko. POkud vím, tak tam nevychází nic tohoto charakteru, kupujou tedy České model.časopisy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
No , abych vám řekl pravdu , RC reuve poslední dobou za moc nestojí , je tam plno zbytečných reklam atd. Navíc o některých zjevně blbostech jsou tam napsány celé strany a o zajímavých věcech jen velmi málo.

RC modely jsou na tom podobně.A o model hobby asi nemusíme ani mluvit.

Taky mi poslední dobou schází víc spalovacích letadel EPP modely jsou sice hitem , nicméně spalováky jsou spalováky.

Poslední dobou se mi to nějak nelíbí.

Dnes se mi dostal do ruky modelářský časopis z Francie - FLY a o tom můžu říct , že je to fakt o něčěm , ale taky cena je 5,5 Euro , což je kolem 180Kč. Proto se možná není moc čemu divit .

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
blacklight píše:
No , abych vám řekl pravdu , RC reuve poslední dobou za moc nestojí , je tam plno zbytečných reklam atd. Navíc o některých zjevně blbostech jsou tam napsány celé strany a o zajímavých věcech jen velmi málo.

RC modely jsou na tom podobně.A o model hobby asi nemusíme ani mluvit.

Taky mi poslední dobou schází víc spalovacích letadel EPP modely jsou sice hitem , nicméně spalováky jsou spalováky.

Poslední dobou se mi to nějak nelíbí.

Dnes se mi dostal do ruky modelářský časopis z Francie - FLY a o tom můžu říct , že je to fakt o něčěm , ale taky cena je 5,5 Euro , což je kolem 180Kč. Proto se možná není moc čemu divit .

jirko, nesouhlasim uplne kdyz pises ze je tam malo ,,zajimavych" veci, to takhle nemuzes brat..protoze to, co tebe nezajjima(treba tebou zminovane EPP modely) zajima nekoho jineho, ja si na rc revue rozhodne stezovat nemuzu, ,,slintam" uz tyden predem kdyz ma vyjit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak já (special pro pavla , který to hájí) uvedu příklad:
Jedná se o RC revue 4/2006

- z 80 stran je 10 stran jemom reklama
-str. 8 zbytečně zdlouhavý popis házedel
-str. 13 vysílač JR , taky moc detailní
- str 20 - to samé

U všech testů chybí hodnocení.
a takto je to skoro ve všech

a jak jsem už říkal , poslední dobou se tam prostě nedočtu o pořádném spalovacím letadle
Samé EPP , lipolky , serva, vrtulníky ale žádný pořádný spalovák
Poslední dobou jsou tam fakt jen miniaturní letadla na elektro.

Je mi jasné ,že to přeháním a že některé to zajímá a je to vlastně můj problém ale mohli by tam dát od všeho trochu.

Prostě chci vyjádřit svůj názor , že podle mě to poslední dobou za nic nestojí.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 18:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
Asi bych k tomu řekl tohle. Když se podíváš na souč.situaci, tak elektro je pohon budoucnosti ať už se to někomu líbí nebo ne. Když už máš el.pohonnou jednotku pro tah 45kg modelu, tak čemu se divíš + EPP je materiál, který se začíná docela slušně poměřovat s balzou, jedná se totiž o materiál lehce opravitelný, lehký a díky porezností má vlastnosti, které hladký povrch zacrhuje.
Nemám nic proti spalovákům, sám vlastním 2, ovšem odpadá ti problém čištění, seřizování motorů, motor ti ve vzduchu jen tak nezhasne atd atd. Jo, takže vše má své, ale bohužel nejde vyhovět všem, jednou jsou v časopisech více spalováky, podruhé elektromot. Tak asi takhle. Buďmě rádi, že u nás vychází alespoň nějaký, cenově dostupný rc magazín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 18:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2005
Příspěvky: 101
hmm take pisu vlastni nazor .... ja s blacklightem nesouhlasim, jsem stejny jako zelda a vzdy se nemuzu dockat az se mi dostane do rukou nove cislo (RCR,RCM nekdy MH) , jsem vdecni za to ze neco takoveho vubec vychazi
co se tyce tech hazedel, ty me zajimaji stejne jako nejaky clanek o obrech...a reklama......10 stran je sice dost ale dozvim se o novych a pripravovanych modelech...osobne neznam lepsi cteni na WC :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
No , nerad bych zase přiléval olej do ohně , aby se vedly hádky kvůli tomu , který materiál je lepší.Tvé tvrzení je sice moc odvážné ale neřešme to.
Lítejme si každý to svoje.
Ale na modelářství je vidět , že díky EPP modelům a mikroelektronice se létání přesunuje od letišť na ulice a méně prostorná místa a z nich do obyváků. Neříkám že je to špatné ale co je moc to je moc.
Za chvilku to dopadne tak , že si budem s modelel o rozpětí
15 cm poletovat doma po bytě. - to už je o ničem.
A v RC revue toto právě zobrazuje.Všecko elektrika, všecko malé.

Ještě do nedávna jsem se na časopis vždy těšil , stejně jako Pavel a ostatní díval se jestli už vyšel , četl jsem ho už cestou.

Ale teď vždy přemítám , jestli má cenu ho kupovat.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
No , nerad bych zase přiléval olej do ohně , aby se vedly hádky kvůli tomu , který materiál je lepší.Tvé tvrzení je sice moc odvážné ale neřešme to.
Lítejme si každý to svoje.
Ale na modelářství je vidět , že díky EPP modelům a mikroelektronice se létání přesunuje od letišť na ulice a méně prostorná místa a z nich do obyváků. Neříkám že je to špatné ale co je moc to je moc.
Za chvilku to dopadne tak , že si budem s modelel o rozpětí
15 cm poletovat doma po bytě. - to už je o ničem.
A v RC revue toto právě zobrazuje.Všecko elektrika, všecko malé.

Ještě do nedávna jsem se na časopis vždy těšil , stejně jako Pavel a ostatní díval se jestli už vyšel , četl jsem ho už cestou.

Ale teď vždy přemítám , jestli má cenu ho kupovat.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Abych vam to vsem objasnil, my chodime s jirkou(blacklight) spolu litat a ohledne EPP a balzy se skoro furt ,,hadame". ja uprednostnuji EPP kvuli jeho vlastnostem jak psal dakrmen(pruznost, porovitost-netrhaji se jen tak proudnice, snadna opravitelnost) ale jirka je spis na klasivkou stavbu..jirko, rikas ze balza je lepsi a spalovaky taky, jenze kdo ma v dnesni dobe pobliz letiste nebo ma auto aby si tam mohl letadlo vozit(myslim nase vrstevniky, je nam s jirkou 16-17)..vem si situaci treba u nas v roznove, my co mame elektra litame skoro kazdy den pokud to pocasi dovoli za panelakama a nikomu to nevadi, mame kazdej nejakyho EPPpaka a ty mas spalovaka, sice jen na 3.5ccm ale litat s nama nechodis, nevim co by na to ti lidi rikali kdyby jim za barakem furt neco vrcelo, nebo si vzpomen treba na kamarada jarka ktery si zalita tak maximalne o vikendu kdyz ho nekdo doveze na letiste, EPP modely jsou praktictejsi, skladnejsi a maji oproti spalovakum mnoho vyhod, treba mne by vubec nebavilo letadlo furt cistit..a ted jeste k tem casopisum, proc si myslis ze tam pribyva testu EPPpaku a ubyva balzaku?ja myslim ze proto, ze EPP je material budoucnosti(jak uz tady nekdo psal) a balzy ubyva?mnoho lidi chce dnes spise litat nez stavet a spravovat letadla, ja to moje EPP spravi treba i na poli/letisti sekundakem a aktivatorem ale ty kdyz to rozbijes tak to spravujes treba 3 dny a je to mnohem nakladnejsi...ja si na casaky rozhodne stezovat enmuzu, jak rikas ze v cisle 4 byly podle tebe ,,zbytecne" recenze hazedel, ale vem si to tak, ze si casopis koupi nekdo, kdo vubec ohledne modelu nevi vo co go a treba to hazedylko mu pomuze v tech uplne nejzakladnejsich zakladech.ja ti reknu treba jak bych ja zhodnotil RC revue c. 5/06
-vemu to poporadku, zacina to ,,predstavujeme"(str. 2-3)
-tomuhle nemam co vytknout, rad se dozvim o nejakych novinkach
a tak
-str. 4-5 je zapis ze zasedani klubu leteckych modelaru, coz mne moc nebere a pak nejake vystavy, nic moc
-na strane 6 jsou pozvanky na ruzne modelarske akce, tohle do casopisu urcite patri, nic proti tomu
-str. 7 je sice reklama ale nechci radsi vedet jaka by byla cena casopisu bez reklam protoze vydavatele a redaktori prece ,,musi z neceho zit"
-na str. 15 je recenze digitalniho serva, nic proti tomu
-str. 16-17 je recenze regulatoru a jeho programatoru, taky nic proti tomu
-na str. 24-25 je recenze elektrovetrone, je to sice elektro, ale je to z balzy
-str 26-27 je psani o modelu pteranodona, velice zajimave cteni o tom, co vsechno muze litat
-str. 28-29 je recenze EPP modelu staudacher, taky nic proti tomu
-30-31 recenze modelu ARA od fy. Potensky, pekne cteni
-str 32-33 je recenze balzoveho elektromodelu Piper
str. 34 recenze stridaveho elektromotoru Mega RC 600/30/5-taky nic proti tomu
-str 36, recenze modelu FOkker Dr.1 od fy VA-models, velice zajimave cteni o tom, ze i model z prvni svetove muze viset
:D :D
-str. 37 recenze zacatecnickeho modelu Vampire taky od firmy VA-models, tohle letadlo sem mel tu cest v zime chvili ridit a muzu rict ze v testu je popsane tak, jak se chova ve zkutecnosti, zadne vymysleni..
-str 38-39 je povidani o halovem mistrovstvi nemecka, vzhledem k tomu, ze se nas pilot Tomas Ciniburk umistil na pvnim miste v kategorii F3P-B tam tenhle clanek urcite patri, i nasi dalsi cesti piloti rozhodne neudelali ostudu(chyska, kyjovsky a spol.
-str. 40 je navod na stavbu rc modelu Antonov An-2 take na elektricky pohon
-str. 42-43 je recenze motoroveho letadla, ale z materialu AirCore, coz je-jak sem se docetl-take druh polystyrenu
-str 44-45 je recenze motoru ASP 61A
-potom jsou v casopise recenze na 3(!!) vrtulniky, coz pri jejich cene urcite neni malo a vrtulnikari urcite maji radost ze si taky neco poctou ,,o te jejich" zabave
-str 62-63 recenze jakychsi rezacich nastroju, tohle mne sice moc nebere, ale nekdo si to urcite rad precte
-na str. 74-75 je reportaz z akce ,,Modely Brno" kam se se chtel jet podivat, ale vidim ze nemusim litovat ze sem tam nebyl
-str 76-77 jsou fotky ,,nasich" letadel, rad se vzdycky podivam na nejake pekne modely
-str. 79 je zase ,,nase" inzerce, taky nic proti ni

celkove shrnuti, z 80(!!!!) stran casopisu je 10 stran jenom reklamy, 6 recenzi letadel, dalsi 4 recenze motoru, serv a podobne, recenze 3 vrtulniku, a pak nekolik clanku o ruznych modelarskych akci. Elektromotory a letadla na elektromotor mnohem vic prevazuji ,,spalovaky", a ted nastava filozoficka otazka ,,cim to asi bude??", jak ty psies postradas tam nejake celkove hodnoceni, ale mozna to bude tim ze spousta ,,recenzi" je psanych jako spis clanek o zkusenostech s urcitym modelem, ne primo jako recenze takze to mozna bude i tim.Ja si na obsah casopisu a na jeho vynikajici zpracovani rozhodne stezovat nemuzu, ja sem spokojeny a doufam ze zmeny budou probihat jenom k lepsimu, proti reklamam na modelarske zbozi taky nic nemam, rrotoze se z nich take dozvim o novinkach a nebo pripadnych slevach..ja bych ty modelarske casopisy u nas zhodnotil tak, ze komu se to libi at si ej kupuje(techhle lidi je doufam cetsina) a komu se to nelibi at si......a nekupuje nic:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
tak jsem si tu precetl, ze elektro je pohon budoucnosti...
vemte to takhle, jestli pak vite, k cemu smeruje vyvoj v baterijich? palivove clanky a budou plnene cim? methylem - tak me napada jestli to neni v modelarine zbytecne predelavat methyl na elektriku a tu pak zase palit motorem :wink:
myslim, ze spalovaky hnedtak nezmizi ikdyz mozna nebudou vypadat tak jak je zname ted a na methyl budeme litat vsichni...

nejsem zastancem ani jednoho zpusobu pohonu - mam oboji a vybiram si podle vetru a nalady, ale je fakt - ze s elektrou jsem kuli vetru uz dlouho neletel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Souhlasím s tebou.Lipolky ani EPP budoucnost nejsou.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz