Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrada NiMh za Li-POl( či Li-Ion)
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 8:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
chtel bych nahradit muj stávající zdroj v mém Piperu. rozpětí 955mm, dílka 730mm, hmotnost 0,52kg, plocha křídla 13,7dm2, plošné zatížení 37.5g/dm2, motor Speed 400, nynejší baterie AAA 7čl-600mAh. snad nekomu kdo mi poradí tyto udaje pomůžou.přemýslím už dlouho nahradit stávající baterie za modernejší (sice dražší) zdroj el.energie. li-POL, či-Lion(nevím jak se to přesně píše. problém je v tom že nemám přehled jaký typ,či značku koupit, a jestli vubec jsou schopny dodat energii pro motor Speed 400(či nahradit jiným). takže jednoduchá otázka: poradíte nekdo jakou Baterii koupit(značka,kolik článků a jakou kapacitu) pro vyýše popsané lotedlo...
Jestli se nekdo vyznáte v techto nových zdrojích tak prosim poradte...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 8:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Jeste musis napsat, jakou vrtuli (prevod?), aby se dal dopocitat priblizny max.odber.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 9:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
pohon je na přímo(bez převodovky), ale s tou velikostí vrtule to bude horší.prumer má 175mm, ale používal jsem 11A regulátor, vim že jsem ten odber meřil ,,na zemi,, ale už si to nepamatuju, ale hned to zmeřim...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 9:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Melo by to byt na ni napsane. To mereni odberu by me zajimalo, jaky zpusob em to mereni provadis? Multimetr, bocnik, klestak, nejaka "chytra krabicka"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 10:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
jo jo multimetrem. zapojíš ho do obvodu mezi baterie a motorem. ale musim nabít baterii.tak navečír ti to napíšu... na tý vrtuli nic napsaný neni.:(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 10:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
omaha86 píše:
jo jo multimetrem. zapojíš ho do obvodu mezi baterie a motorem. ale musim nabít baterii.tak navečír ti to napíšu... na tý vrtuli nic napsaný neni.:(


Touto metodou nameris naproste nesmysly, protoze bocnik pouzity v multimetru je prilis nekvalitni a znacne mereni zkresli.

Dle meho nazoru je mereni u tohoto typu pohonu naprosto zbytecne. U motoru rady 400 se vetsinou na primo pouzivaji vrtule 6"x3", popripade 6.5"x4", kde se odbery pohybuji v rozumnych mezich do cca 10A.

Videl bych to na nejakou 2S1P s kapacitou pohybujici se 1000 - 1600mAh / minimalne 10C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
jo jo tak nák se ten odber pohybuje ale je náká značka tech baterii které se mám vyhnout?ta zkratka 2S1P= 2 články seriove? a to 1P?nevim(to asi použiji jen ty 2čl?)
A jak se pohybuje napetí na jednom článku?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 11:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Tady to mas krasne popsane: http://akademik.cz/rc/lipol.htm

Vzhledem k tomu, ze se jedna o DC motor, tak na znacce aku prilis nezalezi.
2S1P jsou skutecne dva clanky pouze v seriovem propojeni.
Jmenovite napeti jednoho clanku je 3.7V, max. nabijeci je 4.25V !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 17:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2006
Příspěvky: 22
Bydliště: JN
Když si pořídíš 2článek li-pol 1000-1500 mAh s vybíjecím proudem 15C (C=kapacita, tedy 15 x 1000 = 15A) tak nic nezkazíš. V modelářských shopech i eshopech najdeš spoustu různých typů. Dbej na to, aby akupak měl servisní konektor (každý článek vyvedený ven).
Pozor, musíš si pořídit speciální nabíječku. Ta na NiMh nejde použít. A s balancerem nebo omezovačem (funkce je rozdílná, výsledek prakticky stejný), který Ti udržuje na článku max. 4,20 V (více je cestička k prudkému zkácení živtnosti nebo až k výbuchu :-)
Informace k nabíječkám li-pol (li-ion je už mimo hru) jsou ve každé diskuzi mockrát. Levně se dá pořídit např. dle http://www.zajic.cz. Mám dle něj nabíječku i omezovač a jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
MartinH píše:
(li-ion je už mimo hru)
A na to jsi došel jak?Co třeba koniony?Moc lidí se k nim po zkušenostech s mizernou životností lipolek zase vrací.Třeba já. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 19:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
tak které si mam pořídit? Li-on nebo Li-pol???já se fakt nevyznám, a tože nemohu použít nabíječku na NiMh vim.neco jsem si už o techto nových baterií nastudoval...ale stále mam veliké nedostatky...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
NO, já mám v podobným éru jako máš ty od loňska Kokamy 2S1500HD-a zatím ok, ale pořídil jsem si teď Koniony 1100-jsou malinko těžší, ale zase mechanicky a elektricky odolnější :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
ale láká me ta nízká hmotnost/výkon. asi to bude nákladnejší...ted jsem koukal na tu nabiječku(150,-) a omezovač napětí(330,-) já myslel že ty nabíječe jsou mnohem dražší...

Ardo1, na kolik te vyšli ty baterie?jak dlouho na ne vydrží ero lítat?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 19:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
Ardo1, ješte dotaz, kde si je prosim te koupil? já sem kouknul po netu a zatim mi nic nevyhovuje...Zatim nalézám jen sady po 3 kusech, já chci 2 čl...jako máš ty nebo neco obdobného


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2006
Příspěvky: 22
Bydliště: JN
arda1 píše:
MartinH píše:
(li-ion je už mimo hru)
A na to jsi došel jak?Co třeba koniony?Moc lidí se k nim po zkušenostech s mizernou životností lipolek zase vrací.Třeba já. :wink:

Poměrně jednoduše - v obchodech, které mám dostupné, mají vširokém výběru jen li-pol. Při běžném surfován v e-shopech se na li-ion taky moc nenarazí. (A i v mobilu mám lipolku už 2 roky :) ). Asi výrobci i prodejci vidí li-pol jako úspěšnější a investují do vývoje poměru výkon/váha. A pro mé rekreační poletování bohatě stačí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz