Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velka prosba o pomoc....
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2005 13:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
Zdravim vsechny. Sem naprosty zazatecnik a chtel bych zacit letat. Koupi letadla planuji v njblizsi dobe a to bud Cessnu 182(3 kanaly) nebo Badius (cinske sety). Je mi jasny ze to asi neni zadny zazrak ale sem student,takze NO MONEY :cry: ....Chtel bych se zeptat jestli by se nenasla nejaka dobra duse, ktera by mi letadlo nezaletla a pripadne nepomohla alespon s tim prvnim letem. I v tom nejsirsim okruhu znamych se nenachazi ani jeden modelar. Byl moc vdecny.Ve FMS sem sice letat zkousel ale jen na klavesnici,takze nic moc skola. Sem z Prahy 6 (Repy)
P.S. Potesily by me i nazory tykajici vyse zminovanych "hracek". Hodne lidi doporucuje spis Badyho hlavne kvuli takrka nerozbitnymu trupu a pry kdyz je dobre vytrimovany leta takrka sam.Ale me to tahne k ty cesne(dala by se casem predelat na 4kanal,delsi letovej cas,pristavani no podvozek i bez, dobre vypada,dobra stoupavost) Predem dekuji za odpovedi...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2005 16:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
rozhodne badiuse ... je to zlate ero do zacatku , kamos v zivote nedrzel v ruce RC , vzal to , hodil a uz letel ...

navic je vazne relativne nerozbytne


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2005 17:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
Dekuji moc za odpoved. Situace v rozhodovani se behem nekolika hodin a nekolika desitek mozna stovek prosurfovanych stranek zmenila. S tou celopolystyrenovou Cessnou sem to se svym sebevedomym asi trochu prehnal :? Nic mene rozhodovani sem se opet nevyhnul.Ted je do Badius versus WING DRAGON. Cetl sem na nej chvalu nejen na tomto SUPER webu. Ta situace je stejna .....laka me to k tomu Dragonovi kvuli podvozku,silnejsim baterkam,moznosti kridla z EPP,"lepsi" radio (jsou tam krizovy ovladace-u Badiuse jen 2polohovy a plyn vzadu)...Pridejte prosim jeste nekdo svou trosku do mlyna....
P.S. Da se s Dragonem sednout normalne do travy(treba bez podvozku) nebo musi byt nejakej ten peknej rovnej asfaltik?
Predem mockrat dik....Kazdej nazor a rada je k nezaplaceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2005 17:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
Otázka zní co bude s badiusem až se naučíš lítat.

Vyhrává asi wing dragon tuším že se dělá nějaká verze sportster s křidýlkama a čtyřkanálovou soupravou a to by byla ta správná volba.
Zkraje se s ním naučíš ovládat letadlo nejen výškovkou a směrovkou ale i křidélky což je dost podstatné. Až to budeš umět tak ti nic nebrání začít s ním dělat blbiny ve vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2005 17:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
PetrL píše:
Otázka zní co bude s badiusem až se naučíš lítat.

Vyhrává asi wing dragon tuším že se dělá nějaká verze sportster s křidýlkama a čtyřkanálovou soupravou a to by byla ta správná volba.
Zkraje se s ním naučíš ovládat letadlo nejen výškovkou a směrovkou ale i křidélky což je dost podstatné. Až to budeš umět tak ti nic nebrání začít s ním dělat blbiny ve vzduchu.



Dik za nazor!!!!!!!!!!!!!!!!! A nevis jak by to bylo s prestavbou toha klasickyho Dragona na 4kanal? On je ten 4kanal o nejakej ten peniz drazsi coz je pro me taky dost podstatny (chudej student :cry: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.05.2005 18:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha 6 Řepy Letiště: Vypich, LMK Kladno Velká Dobrá, kanál č.88 na 40MHz
Napiš mi sem email, nebo ICQ. Jsem z Řep a nějakou dobu už létám. Viktor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.05.2005 18:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Čtyřkanál není drahý! Když koupíš tříkanál, brzy (vlastně ihned) přestane stačit, čtyřkanál koupíš stejně a toho tříkanálu se za rozumný peníz nezbavíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 8:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
mpx píše:
Napiš mi sem email, nebo ICQ. Jsem z Řep a nějakou dobu už létám. Viktor

Viktore dik za ochotu .mail: jadou@volny.cz ICQ:321036460


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 8:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
mpx píše:
Napiš mi sem email, nebo ICQ. Jsem z Řep a nějakou dobu už létám. Viktor

Viktore dik za ochotu .mail: jadou@volny.cz ICQ:321036460


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cessna, Dragon
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 14:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 25
Takze ja mam onu citovanou Cessnu i Wing-Dragona. Neco jsem uz napsal do fora (je to nekde pod hlavickou Cessna 182), tak na to mrkni. Pokud jdes litat poprve tak bez rozhodne do toho Dragona. Muzes litat s podvozkem na asfaltu nebo kratkem travniku. Ja litam vetsinou bez podvozku a pristat se takhle da vsude (jednou jsem nechte pristal dokonce i do hnoje :lol: ). Ach ty tezke zacatky... Opravdu Dragon je (na rozdil od Cessny) temer nerozbitny a pokud se rozbije tak oprava je dilem 15minut. Co se tyka verze s kridelky, tak v obchode je asi o 1000 Kc drazsi. Ja jsem si udelal kridelka sam, coz neni zadny problem. Problem ale je, ze vysilac u WD I. 4-kanal nepodporuje (prijimac jo). Takze pokud bys chtel litat s kridylkama, tak bys musel bud zablokovat smerovku, nebo koupit novej vysilac. No zvaz to (cena dvou serv, Y-kabel ...) asi ten litr navic by byl stejne dal...
Hlavni ale je, ze to nejsou vyhozene prachy... Casem muzes upradovat, tuningovat co je libo. Ja tam mam stridavej motor a chystam se na osvetleni na nocni litani (Majkl uz to ma a je spokojen ...)
Jestli budes mit jeste nejakej dotaz, klidne se ozvi. Pokud budu vedet, tak rad poradim. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 15:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
discus: A jakej je tvuj nazor na Badius versus Wing-Dragon jako letadlo pro uplnyho zacatecnika? U PECKY (i v jinejch shopech kam sem volal) doporucujou spis Badius,respektive novinku SkyHawk. To me porad cini nerozhodnym .Pak bych se chtel zeptat ohledne WIng Dragona: 1)netrpi pri pristavani bez popdvozku ocasni cast(smerovka,vyskovka)? 2)Letovej cas? 3)Kridlo je prej z uplne obycejnyho polystyrenu.Prezije hrubsi zachazeni?Da se sehnat kridlo z EPP? Jak je to s dostupnosti ND? Diky mooooc....[/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 17:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 25
Cau Jadou. Takze abych to vzal postupne:
1. - s Badius ani se SkyHawkem nemam naprosto zadnou zkusenost. Zkus se zeptat nekoho kdo to ma. Event studnice vedomosti a ochotni lide jsou na nejvetsim diskusnim foru na "mojehobby.cz (viz odkazy v zahlavi RCManie)- zaregistruj se a hod tam dotaz na uvedena letadla (treba do sekce "Pomaly let". Treba se nekdo chytne a poradi ti. No a mozna i neco najdes v search historie diskuse
2.- ohledne WIng Dragona: 1)netrpi pri pristavani bez popdvozku ocasni cast(smerovka,vyskovka)?- pri pristavani bez podvozku urcite netrpi. Rozbil jsem je obe dve pouze jednou a to pri stremhlavem padu z vysky 20 metru. Daji se slepit. Ja jsem si udelal nove z desky poptronu (15minut prace)
2)Letovej cas? - uz presne nevim- na origo 7 clanek to bylo asi 10 min, pri setreni plynem vic. S osmiclankem (stoji asi o 50 Kc vic ale urcite se vyplati) je letadlo mnohem zivejsi a vydrzi az 15 minut. No a ted tam mam stridak a litam tak 20 minut. (lita jak stihacka)
3)Kridlo je prej z uplne obycejnyho polystyrenu.Prezije hrubsi zachazeni?- je to opravdu jen PS, ale neni obycejnej, ale tvrzenej. Vydrzi opravdu dost hrube zachazeni, ikdyz ne tolik jako EPP. Paradoxne nove kridlo z EPP od JR stoji dokonce asi o 50 Kc mene nez origo Art-Tech.
4)Da se sehnat kridlo z EPP? Jak je to s dostupnosti ND? - nevim co u vas v Praze, ale u nas v Olomouci mi Ales Bidovsky sehnal snad vsechno krome obtisku. MA samozrejme i EPP kridlo. Cenu si uz nepamatuju, musel bych se zeptat,ale nebylo to moc

Zaver- Wing-Dragon je fakt super. Myslim ze kdybych ho nemel, tak jsem se k modelarine asi nedostal (skoncil bych znechucen u prvniho rozbiteho balzoveho stroje). Jeho hlavni nevyhodou je prave jeho hlavni vyhoda- ma velkou plochu kridla, coz ho cini velice stabilnim i pri pomalem letu, ale jak fouka, tak se s nim lita fakt blbe. No ale clovek nemuze mit vse naraz. Jsou i jine alternativy, jako napr.Algol, ale to uz je uplne jina cenova relace...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2005
Příspěvky: 7
Dik moooooooooooc za info...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 17:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 25
Neni zac. Vzpominam si, kdyz jsem zacinal pred rokem ja, jak jsem byl vdecnej za kazdou radu. Takze ti preju at ti to pekne lita. Ale ikdyz jsou tahle letadla hodne "narazuvzdorna", tak kazdopadne doporucuju aspon hodinu na simulatoru s pripojenym RC, abys zazil do krve synchronizaci rukou . Ve vzduchu na to je hodne malo casu ... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2005 11:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 7
Nez pujdesh poprve litat rozhodne doporucuju simulator, me to poznani stalo dve letadla spoustu nervu a konecne i penez. Pak jsem jeden vikend prosedel na simulatoru a najednou to slo.
Stahni si FMS (freeware - http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html), me prokazal velkou sluzbu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz