Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vymena motoru + vrtule u Easy Glidera
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Po patecnim poletani jsem se rozhodl vymenit pohon u Easy Glidera ale nevim co tam dat za prevodovku + vrtuli aby to jednak lip tahlo a jednak to tam sedelo. Motor mam Mig 400 7,2V. Tady je videt ulozeni motoru + prevodovky ale netusim jestli musim obednavat od Pelikana origos nebo mi tam bude sedet jina a taky jaka ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
dej tam stridak a pri trose stesti ti to bude i viset...i kdyz je hovadina aby vetron visel..ale litat to bude jak stihacka..ma jeti model meetingu sem videl akrobaticke vetrone a byly rychlejsi nez stihacky od alfy(to nepomlouvam firmu jen konstatuju fakt tak to neberte osobne(pozn. pro rejpave))ty vetrone tam byl fakt ficak, litalo to mrte rychle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
zelda píše:
dej tam stridak a pri trose stesti ti to bude i viset...i kdyz je hovadina aby vetron visel..ale litat to bude jak stihacka..ma jeti model meetingu sem videl akrobaticke vetrone a byly rychlejsi nez stihacky od alfy(to nepomlouvam firmu jen konstatuju fakt tak to neberte osobne(pozn. pro rejpave))ty vetrone tam byl fakt ficak, litalo to mrte rychle


Jelikoz zacinam tak bych to asi rychle naficel primo do zeme ... spis mi jde o to aby to melo tah ... a na stridak jaksi nejsou $$$$$$$ :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
eset píše:
Po patecnim poletani jsem se rozhodl vymenit pohon u Easy Glidera ale nevim co tam dat za prevodovku + vrtuli aby to jednak lip tahlo a jednak to tam sedelo. Motor mam Mig 400 7,2V. Tady je videt ulozeni motoru + prevodovky ale netusim jestli musim obednavat od Pelikana origos nebo mi tam bude sedet jina a taky jaka ?


U SpaceScootera je ta převodovka stejná. Po několika havárkách 'na čumák' mi odešla a také jsem hledal náhradu. Originál se totiž prodává jen včetně motoru a vrtule asi za 700, což je podle mě při ceně celé stavebnice šílenost. S převodovkou od MPJetu to trochu letělo, ale žádná sláva. Strašně blbě se totiž u toho nastavuje nějaké rozumné vyosení motoru. Po pár experimentech jsem to vzdal a SpaceScooter zatím odpočívá v krabici až do doby, než budu mít náladu na další experimentování...
Ale můžeš tam zkusit dát jinou vrtuli, mě SS létal dobře s Graupnerkou 250x200. Motor se možná hřál o něco víc, ale žádná krize to nebyla. Musíš ale zároveň vyměnit i unašeč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 21:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Napadlo me ze by stacil jen pastorek, ktery je pripevnen k motoru ... koupit ho a nalepit na ten 7,2V motor a pak tam dat zbytek ty prevodovky ktera tam byla ... ale vubec tomu nerozumim tak nevim jak by to chodilo.

S tou vrtuli taky nevim protoze o vrtulich a rpevodovkach vim prd ...
Holt mi to nema kdo vysvetlit no a sam si to z mozku asi nevycucam :wink: Nevim co jsou ty cisla 16"x9" atd. Vim ze mi nekdo rikal neco o tom ze se vrtule muze bud rychleji tocit a min tahnout nebo pomaleji tocit a vic tahnout ale nejak sem to nepobral vubec ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2005 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Co tam mas za baterky? Mam dojem ze tu pred nedavnem psal Nu clear o tom ze mu to litalo myslim jen na 3 Lipol clanky. Cetl jsi to? Asi pred mesicem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2005 22:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
jojo cetl... mam tam LiPol 3s 1250 Etec volil sem to prave podle jeho rady... ale myslim ze po vymene motoru a vrtule by to mohlo byt jeste lepsi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2005 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
"Urychlení" SS čtyřstovky jsem taky nedávno řešil. V Gliderovi je dost prostoru a EPP se dobře lepí, tak tam šoupni napřímo MIG 400 3Li 12V za 159Kč. Když už máš tříčlánek, tak ho využij!
Nevím co tam máš za vrtuli, ale pokud má něco kolem 15cm průměr, tak může zůstat. Proudový odběr se prakticky nezvýší, regulátor můžeš nechat stávající. Čistě teoreticky bych odhadl že se dokonce doba motorového letu prodlouží, protože tenhle motor je stavěný na vyšší napětí, takže nebude přetěžován velkým proudem jako to je určitě u MIG 400 7,4V a 3S LiPol...
Přichytit ho můžeš na pertinaxovou desku (dělají se z toho tišťáky) "zaříznutou" do EPP špičky (tam kde teď končí převodovka) a kolem to prolepit purexem... - půjde pak lehce měnit vyosení přidáváním podložek nezi destičku a motor...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: spacak
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2006 16:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Kralovej
vcera jsem dostavel spacaka ( pridal jsem jen ovladani smerovky ) , vyoseni motoru jde vyresit elegantne upravou sedla motoru , planuju osazeni REX4 MPD , regulaotr JETI JES 18 , 3 x servo hitec hs-81 , motor seriovy vrtule taky , baterky GP NiMH1100 mAh . doufam , ze bude o vikendu rozumny pocasi a pujdu zaletavat. dle mych odhadu je letko cca o pulku lehci nez easyglider a ma stejnou pohonnou jednotku , tudiz si rikam , ze to litat musi .. zadny unlimited verticaly s tim asi nepudou , ale na zakladni akrobaticky zaskotaceni by to melo stacit doufam :) kazdy musi nejak zacit :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Laco, sterkar a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz